Volg ons

Agenda

22.05.12

Wereldbiodiversiteitsdag 2012

meer ...
02.06.12 - 03.06.12

SCUBAPRO Testdagen

meer ...
03.06.12

ONK en ZK Onderwaterfotografie 2012, dag 1

meer ...
10.06.12

ONK en ZK Onderwaterfotografie 2012, dag 2

meer ...
21.09.12

Bekendmaking Nederlands Kampioen Onderwaterfotografie

meer ...

Paul Raps

vrijdag 27 mei 2011 8 reactie(s)

Helemaal in wedstrijdsfeer

 

Vandaag is het echt gestart, positief verrast door de organisatie. Tjonge, wat een ontvangst ...

Vandaag verloopt als een wedstrijddag. De boten zijn op tijd aan de pier en het krioelt van de rode shirts waarin de organisatie gekleed gaat. Niet alleen de vlaggen en de muziek maken de sfeer. Er is ook een tv-ploeg aan het werk, die helemaal een officieel accent aan de drukte geeft. Het is de oefendag voor de fotografen en voor de organisatie. Ik realiseer me opeens dat ik deel uitmaak van een bijzonder evenement, een WK met alles erop en eraan.

Bij het vertrek worden we begeleid door een helikopter. De aanwezigheid van 2 leden van de wedstrijdleiding aan boord bevestigt de wedstrijdsfeer. Er wordt veel gelachen en er is gezelligheid tussen de teams. Of wordt er gelachen van de spanning?

Het duiken

Op onze ochtend duikstek, Smuglers Bay, kunnen we foto's maken van nep-amforen die er een paar jaar geleden zijn afgezonken. We vinden ze niet. De werkelijke plek blijkt te verschillen van wat er in de briefing wordt verteld. Een bijzondere ervaring dat er ook onder water waarnemers rondzwemmen. Net terwijl ik in een hoek lig om een kokerworm mooi in beeld te krijgen, zweeft er een videocamera vlak langs mij. De fotografen worden gefilmd voor een documentaire en tegelijk wordt er gekeken of iedereen zich netjes gedraagt onder water. Ik hoop dat het videobeeld niet inzoomt op het puntje van mijn vin want dat steekt een beetje in het zand. Mag dat?

De tweede stek is een vliegtuigwrak. Op een diepte van rond de 25 meter ligt een C-47 in stukken gebroken. De propellers zijn zo groot als een mens. Het is druk rondom het vliegtuigwrak en dat maakt het moeilijk om alleen één duiker in beeld te krijgen en dan ook nog het liefst mijn eigen buddy, Jan Paul. Het is oppassen geblazen om niet in deco te duiken want dat is verboden. De diepe duiken van de vorige dagen helpen daar niet aan mee.

Goed evenement

Ondanks de 'kleine' schoonheidsfoutjes heeft de organisatie een goed geolied evenement neergezet. Als we op de komende twee photo-shoot dagen ook zo'n organisatie mee gaan maken, komt het helemaal goed. Onze geheugenkaarten zijn ingenomen en leeggemaakt. Morgenochtend op de boot krijgen we ze terug en dan kunnen we er fraai werk op zetten.

Foto's: Paul Raps

 
WK Onderwaterfotografie Eind mei doen twee teams uit Nederland en twee teams uit België mee aan het WK Onderwaterfotografie in Turkije.
 

Waardeer dit bericht

Bezig met versturen...
Rating: 4.6 of 5. 7 vote(s).
Click the rating bar to rate this item.

Delen

 
 

Reacties

Michiel , 28-05-11 11:39
Klinkt allemaal fantastisch, blijf lekker relaxed en maak een paar wereldplaten! Ben zeer benieuwd wat jullie voor de lens gaan krijgen!
Succes!
Ron Lechner , 28-05-11 12:16
Paul en Ron, veel plezier, mooie plaatjes, en succes tegen de rest van de wereld !
Rob Roelofs , 28-05-11 14:53
Leuk om op deze manier de wedstrijd te kunnen volgen. Beide deelnemers en hun buddy veel succes

zij die de wedstrijd thuis volgen groeten u
Nanda en Arjen Mantel , 28-05-11 21:24
Nou Ron, de Murene volgt je op de computer. Veel succes!
Hans Spierenburg , 28-05-11 21:45
Hoi Ron,

zet hem op en veel sterkte

Hans en Ria
Margot Fiechter , 28-05-11 23:29
Hoi Paul, 't klinkt allemaal heel spannend. Hoop dat je mooie foto's maakt.
Geniet er maar van. Domme vraag wellicht: wat is 'in deco duiken'?
Groetjes, Margot
niek de jong , 29-05-11 09:09
Hoi Ron,

Allereerst: heel veel plezier! En vervolgens: als zich iets moois aan je openbaart onder water ...... aan de techniek of de kennis zal 't niet liggen!
SUCCES!! groet, Niek
Hans van Rijn , 29-05-11 09:44
Klinkt inderdaad als een serieuze organisatie. Heel veel succes gewenst in de hectiek onder- en bovenwater!!!

CAPTCHA afbeelding om SPAM tegen te gaan
Voer hier het woord in zoals getoond in de afbeelding. Dit is om spam tegen te gaan. Als u het woord niet kunt lezen, klik hier.